Vyhlašuji válklu příčině

09. 01. 2013 | † 24. 11. 2013 | kód autora: 1fp

Nic jsem neříkal. Pátý paňák tuzemáku a pološílené nápady barmanky, tancovat na baru polonahá, mne uvedly do příjemného stavu opilosti se zvláštním pocitem jistoty a vysvobození z tohoto Vašeho světa.
Život člověka je spjat se vším, hlavně s důsledky svých činů. To je známá věc. A taky je to důvod, proč nemůžu pochopit, že existuje naděje na svobodu. Ekonomická situace naší země, mne nutí přemýšlet, že se budu muset na stará kolena oženit s nějakou bohatou, které nejde o peníze, ale ani o lásku. Nevím totiž, co to láska je, tedy problém číslo jedna. Problémů tohoto světa je ale víc. Tak například, věříte, že politická svoboda skutečně osvobozuje? To, že můžete volit modré nebo rudé, dává Vám snad možnost volby mezi zdravím a nemocí? Nebo snad věříte, že existuje morální hodnota v této zemi?
Můžete snad stáčet pivo, aniž by jste ho pili, a pít aniž by jste se opili a opíjet se, aniž by jste si zničili játra? Zatracený život, kde si člověk nemůže našetřit peníze, aniž by zbohatl, ani je vyhodit oknem, aniž by zchudl, ani se milovat aniž by zplodil dítě, ani prožít jeden de, aniž by jste byli o den starší.
Vám nikdy nešlo na nervy, že v tomhle světě všechno spolu souvisí? Nikdy jste nesnili o světě, kde by jste mohli vyhrát loterii, aniž by jste měli los, kde po pátém by nebylo nutně šestého, kde by se rodily dědi, aniž by měly otce, kde by pijáci vody měli stejnou naději opít se, jako my? Tímto dnem Vážení, vyhlašuji válku příčině. A já vyhraji, věřte.
Šestý paňák tuzemáku padá do mého nitra a pološílená barmanka tancuje polonahá na baru.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.