Koloveč, špendlík, smlouva, zhoršený zrak, volby

26. 01. 2013 | † 24. 11. 2013 | kód autora: 1fp

Tak máme v práci koloveč. Všimněte si, že nepíši Koloveč s velkým K ale koloveč s k malým. A přesně kvůli něnu jsem dnes rozbil tři lahve vína, neb se převrhl, přesně tak, jak jsem neočekával. A co to vlastně ten koloveč je?No přeci čtvrté kolečko od nákupního vozíku, které na první pohled vypadá úplně stejně jako ostatní tři, ale kvuli němuž je vozík naprosto neovladatelný. To naštve, nejen, že to všude smrdělo, ale někdo to musel i uklidit, a hádejte kdo. A další pech dnes. Rozhodl jsem se jít k volbám, kopil jsem si na to novou košili. Roztrhl igelit, vyndám košili a obléknu se. Pro utrpení Tenisáka, napíchl jsem se o špendlík ničemný špendlík, který výrobci schovávají do jejich nejskrytějších tajemných záhybů. Jeho funkce je jasná, má za úkol bodnout toho, kdo se do toho kusu prádla chce drze obléknout. Projistotu jsem si pořádně prostudoval slipy. Mimochodem víte, že mámeprezidenta slipaře? Není žádným tajemstvím, že nosí slipy. Netušíte někdo, co nosí knížepán? No, to ale bylo bokem. A co jiného je u Tenisáka nového? Tenisák se vzteká na svojí blbost. Zapomněl jsem poslat pracovní výkaz na Staropramen, tekže jsem nedostal prosincovou výplatu. Budu muset škudlit a otáčet každou korunu, jestli si mám koupit jídlo nebo pivo. Jídlo vyhrává, chlast nemusím. A co je horší, zapomněl jsem poslat i podepsanou prodlouženou smlouvu na Staráče. Takže bez výplaty i další měsíc. Ale provaz mám a kde se objesit, to už vím taky.
Zpráva o mém kamarádovi zeleném zákalu. Ten zustává na stejně, ovšem zhoršuje se mi oční tlak a něco zadního, což nevím ani co je. Ale to je prý jen kvůli cukrovce. tak supr, jdu si vydloubnout oči, bude to rychlejší. Nemám tyhle kontroly rád, to půlku dne proběháte po poliklinice, protože se musí jít na několik vyšetření, a některé dokonce třikrát za sebou. To lekujete mezi vyšetření a nudíte se. ani číst nemůžete. Copak o to, v létě si sednu do parku na lavičku a lebedím. V zimě to nejde, a dávat si kafe jedno za druhým, bych se ukafoval.
A máme tu volby. Fakt nevím koho bych volil, tak jsem přemýšlel hodně. Ach jo. Chtěl jsem napsat příspěvek, kde bych si jako v prvním kole volič Táni Fischerové popřemýšlel, koho volit ve druhém kole. Byl by to jistě příspěvek dlouhý, leč příjemně čtivý, analytický, plný zajímavých argumentů a protiargumentů. leč, nejde to. Na ten hnus, který vypouští Miloš Zeman a jeho parta, snad ani nelze reagovat slušně. Bohužel, o Karlovi můžu říci to samé. Novináři ho uctívali a prvovoliči či celkově mladí ho naivně volili. Přemýšlel jsem hodně, opravdu hodně. nakonec jsem, se rozhodl pro menší zlo ( zlo jako zlo, tedy zlo ) Popravdě, když už ho volila Tánička, já taky. Že ho volila, jsem se dozvěděl později.
 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.